O společnosti 

 
Pasivní a úsporné domy I CZ vznikla se záměrem rozšířit nabídku katalogových projektů rodinných domů na českém trhu.
 
Všechny studie prezentované v katalozích jsou návrhy kolektivu firmy, které na základě objednávek dopracováváme do stupně projektů pro stavební povolení. Naši nabídku neustále obohacujeme o nové typy a velikostní kategorie, které získáváme také z návrhů a požadavků od našich zákazníků. Naši nabídku katalogových rodinných domů jsme vyprojektovali z kvalitních stavebních materiálů dostupných na českém trhu.  
 
 
 

Výstavba nízkoenergetických rodinných domů

 

Nabízíme z těchto variant:
 
  •  montované dřevostavby
  • nízkoenergetické domy ze zděného systému 
  • nízkoenergetické domy z cihel Porotherm, Heluz nebo Evoton
  • pasivní a úsporné rodinné domy

 

Záleží na Vás, jaká výstavba rodinných domů Vám bude nejvíce vyhovovat a v jakém nízkoenergetickém standardu chcete žít. Stavby domů provádíme od základů, přes provedení základové desky, přípojek izolací, stavby nosných a nenosných stěn a provedení vodorovných konstrukcí – stropů. Konstrukce střechy dle projektové dokumentace a pak následují vnitřní instalace, montáž otvorových výplní a zhotovení povrchových úpravy.

 
Montované dřevostavby 
 
Montované dřevostavby představují jeden z nejrychlejších způsobů, jak může výstavba rodinných domů zrealizována. Stavby domů jsou prováděny přímo na stavbě z již předem připravených stavebních dílců ve výrobní hale. Proto není výstavba rodinných domů tak ovlivňována přírodními podmínkami a stavby domů se mohou provádět v jakémkoli měsíci. Zákazník může montované dřevostavby ihned obývat a nemusí čekat, až stavba vyschne a dotvoří se.
 
 
Nízkoenergetické domy ze zděného systému 
 
Nízkoenergetické domy Vám v budoucnu umožňují úspory provozních nákladů. Nízkoenergetické domy stavíme pomocí zděného systému KM BETA Sendwix. Systém díky svým tepelně izolačním schopnostem zajišťuje úsporu energie, stěny vyrovnávají celoroční výkyvy teplot a zkracují délku otopné sezóny až o měsíc. Díky pevnosti použitých materiálů umožňuje systém KM BETA Sendwix úsporu zastavěné plochy. Nízkoenergetické domy KM BETA Sendwix jsou realizovány z vápenopískových cihel Sendwix. K dosažení co nejmenších nákladů na vytápění má rozhodující vliv co nejmenší hodnota prostupu tepla stěn, výplně stavebních otvorů, jejich velikost, členitost stavby, orientace ke světovým stranám, poloha apod.
 
 
Nízkoenergetické domy z cihel POROTHERM, HELUZ NEBO EVOTON
 
Výstavba rodinných domů z těchto cihel je jednoduchá díky použitým moderním technologiím. „Červené“ nízkoenergetické cihly mají výborné tepelně izolační vlastnosti, tlumí zvuk, jsou paropropustné, nehořlavé a neškodí Vašemu zdraví. Poloha, členitost stavby, výplně stavebních a orientace ke světovým stranám, to vše má vliv na nízkoenergetické domy. Díky výborným akumulačním schopnostem splňuje požadavky na nízkoenergetické domy.
 
Výstavba rodinných domů musí být v průběhu stavby zkoušena různými zkouškami, ať už se jedná o tlakové zkoušky či Blowerdoor tes či po stavbě měření Thermokamerou.
 
 
 

V případě zájmu o bližší informace týkající se typových domů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.