Financování výstavby pasivního domu

 

Výjimečná nabídka financování koupě pasivního domu prodejem Vaší nemovitosti
 
Česká spořitelna, a.s. pro Vás připravila komplexní způsob financování koupě pasivního domu s využitím prodeje Vaší stávající nemovitosti. K hypotečnímu úvěru je možno poskytnout i „Překlenovací úvěr“, který Vám umožní jak pořízení nového bydlení, tak i prodej stávající nemovitosti v době do 2 let. Výhoda je zřejmá – prodej kdy nejste omezeni časem a proto můžete nemovitost prodat za cenu pro Vás výhodnou.
 
 
Podmínky „Překlenovacího úvěru“ jsou tyto:
 
    - byt nebo rodinný dům v osobním vlastnictví – překlenovací úvěr do výše 70% znaleckého posudku,
 
    - nemovitost nesmí být zatížena zástavním právem (do 2. pořadí zástavního práva můžeme za ČS, a.s. nebo Stavební spořitelnu ČS, a.s.),
 
    - splatnost tohoto úvěru 2 roky – po tuto dobu klient platí pouze úrok,
 
    - poplatek za tuto službu 2000,-
 
 
 
Max.výše úvěru
 
Pro současné klienty České spořitelny je možné poskytnout hypoteční úvěr až do výše 100 % pořizovací ceny nemovitosti, pro neklienty do 90% pořizovací ceny nemovitosti.
 
 
Úroková sazba hypotečního úvěru
 
Pro klienty využívající slevy za aktivní účet, bude úroková sazba snížena o 0,5 % p.a., pro klienty, kteří využijí možnosti pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr bude úroková sazba dále sníženo o 0,10-0,15%. Úroková sazba se stanovuje individuálně v závislosti na parametrech obchodu.
 
 
Poplatky spojené s hypotečním úvěrem
 
Poplatek za zpracování hypotečního úvěru je 0,- Kč tzn., klienti při poskytnutí úvěru nejsou jednorázově zatíženi platbou v hotovosti. Platí se pouze za služby, které si zájemce vybere dle vlastního uvážení. On-line ocenění nemovitosti zdarma. Banka nabízí zdarma garanci úrokové sazby na 30 dnů, zdarma čerpání, poradenství a sjednání hypoteky. 150 Kč za vedení úvěrového účtu.
 
 
Doba vyřízení hypotečního úvěru
 
Hypoteční úvěr bude vyřízen do 3-5 pracovních dnů od doby dodání kompletních podkladů ke zpracování, toto platí pro hypoteční úvěry do 5 mil. Kč. Nad tuto částku se doba prodlužuje o 2-3 dny.
 
 
Příklad - model hypotečního úvěru
 
Kupní cena domu: 4.860.600,- Kč
Vlastní zdroje: 1.458.600,- Kč – stávající nemovitost
Výše měsíční splátky: 20.520,- Kč
Úroková sazba: 3,89%
Doba splatnosti: 20 let
 
 
Příklad - překlenovací financování
 
Kupní cena domu: 4.860.600,- Kč
Vlastní zdroje: 1.458.600,- Kč – stávající nemovitost
Výše měsíční splátky: 5.225,- Kč
Úroková sazba: 4,24%
Splatnost: do max. 2 roky